Boty, kabelky, chlapi

Ilustrace: Romana Riba-Rollingerová
Ilustrace: Romana Riba-Rollingerová

RALF

(vrací se s druhou skleničkou) Vážně? To je od něj hezký, po pěti letech. Ale jak se říká: co bylo, bylo.

TESSA

To mi povídej, zrovna dneska. Co dělám špatně, Ralfe? Řekni mi, ty mě znáš nejlíp. Podívej: měla jsem čtyři chlapy za pět let! A u každýho jsem měla pocit, že teď je to ten pravej. V zásadě jsem přece skromná ženská. (Ralf se nahlas rozesměje) Jo! Všechno, co potřebuju, jsou boty, kabelky a chlapi.

RALF

V tomhle pořadí? Znamená to, že se obejdeš spíš bez chlapů než bez módních doplňků?

TESSA

Boty NEJSOU doplňky, Ralfe – kolikrát ti to ještě budu vysvětlovat. Kabelky jsou doplňky. A řetízky jsou doplňky. A šály a šátky jsou doplňky. Ale boty jsou základní móda. Bez bot nemůžeš na ulici. Na druhou stranu, já bych na ulici nevylezla ani bez kabelky. Chci říct, že PRAKTICKY to samozřejmě jde, ale připadala bych si jako nahá. A myslím, že tak to má většina žen. Takže kabelky jsou vlastně taky základ. To je divný, že přesto patří mezi doplňky, viď?

RALF

(udiveně se na ni podívá) Jak vůbec můžeš myslet na něco takovýho? Ještě k tomu zrovna dneska!

TESSA

Promiň, prostě pracuju v módní branži! A kromě toho se musím nějak rozptýlit.

RALF

A neodpovědělas mi na otázku.

TESSA

Na jakou otázku?

RALF

No, sám už nevím! Tak jsi to dělala, když jsme byli manželé. Vždyckys mlela a mlela tak dlouho, až moje téma zapadlo v moři slov, jako jsou … doplňky!

TESSA

Tak asi nebyla tvoje témata důležitá! Jinak by sis ty otázky pamatoval. Ale boty a kabelky JSOU pro nás ženy prostě důležité.

RALF

Důležitější než chlapi? – Jo, TO byla ta otázka! Panebože, kdybych to aspoň dokázal pochopit…

TESSA

Co myslíš?

RALF

(ukazuje na její tašky) No tenhle fetiš v podobě kabelek a bot! Když si vzpomenu, koliks za ně utratila jenom v době, když jsme ještě byli manželé! Dokonce víc než za hadry. (ukazuje na tašky) Co tě na tom tak fascinuje?

TESSA

Ralfe – boty a kabelky jsou jedinými částmi dámského outfitu, u kterých nezáleží na tom, jakou máš velikost a postavu. I dvoumetráková ženská vypadá s kabelkou od Gucciho líp než bez ní. Ale šaty od Chanela pro ni budou navždy tabu. I kdyby byla miliardářka.

RALF

A to je ten důvod?

TESSA

Jasně! Právě tím se od vás chlapů taky liší. Boty a kabelky zůstanou stejný – a jsou ti celej život. To vy si velikost neudržíte. Buď jednou přestanete sedět vy nám, nebo my vám. Přitom jsem se tak snažila. Dokonce jsem Rainerovi vařila!

RALF

Ježiši, tos neměla.

STEFAN VÖGEL

Boty, kabelky, chlapi (Schuhe Taschen Männer)

(2 ženy, 3 muži) 

Tessa před pěti lety opustila Ralfa. Teď ji opustil rocker Rainer. Co dělá špatně? Vždyť vedle chlapů potřebuje jen boty a kabelky.  S pláčem přišla za Ralfem a stráví u něj noc. Ráda by se k němu vrátila. A pozve přátele, Nadine a Erica. Ti se ovšem už rozešli a Nadine chodí s Ralfem. To ovšem Eric s Tessou netuší. Ale i oni mají své tajemství. A nakonec se ještě objeví Rainer. Kdo koho vlastně opustil a kdo se ke komu vrací?