Kutloch

Foto: Lenka Hatašová, vlastník divadlo Studio DVA
Foto: Lenka Hatašová, vlastník divadlo Studio DVA
https://www.studiodva.cz/repertoar/kutloch-aneb-i-muzi-maji-sve-dny/
https://www.studiodva.cz/repertoar/kutloch-aneb-i-muzi-maji-sve-dny/
https://www.klicperovodivadlo.cz/inscenace/bez-bab-aneb-kutloch-502/
https://www.klicperovodivadlo.cz/inscenace/bez-bab-aneb-kutloch-502/

HELMUT Ale je tady krásně.

LARS Anna objevila bílý kalhoty svýho života. Koupila si patery, pro jistotu. Jinak si na ty kalhoty člověk zvykne, pak už je nemají a bác, celej život ztratí smysl. Tentokrát mi slíbila, že zajdeme do Sportovního ráje. Vlezeme tam, já už jsem na cestě k tenisovým raketám, když ona objeví kola, co se na nich vepředu dají vozit děti: řemíneček, nožička, sedátečko… Annu můžeš poslat třeba do armyshopu, a stejně tam najde něco, co souvisí s dětma. Takový kolo chce. S dámským sedlem. Protože pánský sedla mají takovejhle tvar. Což zabraňuje vzniku impotence. Když posadíš na pánský sedlo ženskou, bude to špatně luftovat. A na co bude chlapovi, že není impotent, když má ženská zánět močovýho měchýře? Na hovno. Takže je potřeba dámský sedlo. Pokud možno s anatomickým tvarem, protože to pak netlačí na stydkou kost. Netušil jsem, že ženský něco takovýho, jako je stydká kost, vůbec mají. Z podnikatelskýho hlediska to samozřejmě chápu. Inovace je inovace, využít se musí každý kousek těla. Těch dámskejch sedel si koupí sedm, protože každý se přece jednou zničí, a její stydká kost na něj bude zvyklá, ale už je nebudou mít, a odnese to dítě. Už jsem vám vůbec říkal, že budu otcem?

HELMUT Co? Ne.

EROLL Člověče, to je …

LARS Povídám Anně: "Aničko, já tě strašně miluju, ale nemyslíš, že by ti tři sedla vystačila nejmíň do přechodu?" Vtom přijde prodavač a ptá se, jestli patříme k sobě. Já: "Ano." Ona: "Už ne!" A během šesti sekund akceleruje od "ty už mě nemiluješ" přes "jak mám být v tomhle těhotná" drrrrrrn k "můj život nemá smysl". Vytahuje trumf s rituální sebevraždou. Jako vloni s chlápky z Mitsubishi Steel, posílení vyjednávací pozice. Jen co vylezeme ze Sportovního ráje, spustí program "skočím" a začne lézt na zábradlí...

HELMUT A?

LARS Mazal jsem k nouzovýmu východu a sem dolů.

EROLL To se nebojíš?

LARS Anna by se nikdy nezabila, kdybych se nedíval.

HELMUT Jsi nezodpovědnej.

LARS Cože?

HELMUT Jsi nezodpovědnej debil!

LARS Zbláznil ses?

HELMUT Co když tě sledovala!

LARS Anna byla příliš zaujatá sama sebou.

HELMUT Teď to na nás kvůli tobě praskne. Jestli nás ženský objeví, tak je s touhle skrýší konec.

LARS Neviděla nás. Soustředila se na svůj pokus o sebevraždu.

Zvoní Larsův mobil se smutně hrozivým zvoněním.

LARS Miláčku, všude jsem tě hledal. Jsem na jednání. Je to hrozně důležitý, chápej. Kdepak jsi? Přijdu tam. Jak nejrychleji to půjde. Pa. Já tebe taky. Ale já tebe ještě víc. Pa. Pa. Papa. Pa. Bere si další kousek pizzy. Jak jsem říkal, to přišli tihle maníci z Mitsubishi a… Opět zvoní mobil. Miláčku, už jsem na cestě. Přece nemůžeš s paterem kalhot a sedmi sedly … samozřejmě, že věřím, že jsi toho schopná. Jasně, že tě Milujuuu. S velkým M a dlouhým u, jako vždycky. Zavěšuje. Teď chce skočit do fontány před parfumerií Douglas. Už jsem vám vůbec řekl, že budu otcem?

Helmut a Eroll se na sebe udiveně podívají.

LARS Bude to holčička, Anna si je jistá. Už pro ni všechno nakoupila. Ale stejně to bude kluk.

HELMUT A ty budeš muset všechno vyměnit.

LARS Ne. Ona stejně bude chtít ještě holčičku. Vedle dětského pokoje teď Anna zařizuje hostinský pokoj pro kluka. Těším se. Těšíme se. Zvoní druhý Larsův mobil – s veselým zvoněním. No ahojky! Já jsem Lars, a … Herec se popisuje víceméně podle pravdy. 1,74 a 75 kilo. Jasně, že jsem ženatej, nebo snad zním jako nějakej babrák? Samozřejmě, že o tom ví moje žena. Otevřený vztah, zlato. Máš sexy hlas... Á, z Mnichova? ... Aha, Hradiště. Tam jsem byl. Služebně. Manažer. Znám tam pěknou italskou kavárničku. Tam mi slečny vždycky daj... kafíčko, na co ty hned nemyslíš. Směje se. Jo. Tak zatím.

EROLL Kafíčko?

KRISTOF MAGNUSSON

Kutloch (Männerhort)

4 muži

Komedie o tom, jak se Helmut, Eroll, Lars a Mario schovávají v kotelně nákupního centra, aby nemuseli s manželkami nakupovat.

Českou premiéru měla hra ve Studiu DVA (24.7.2012). Uváděno do roku 2022.

https://www.studiodva.cz/repertoar/kutloch-aneb-i-muzi-maji-sve-dny/

Rovněž se hrála v Klicperově divadle v Hradci Králové (od roku 2014 do roku 2020).

https://www.klicperovodivadlo.cz/inscenace/bez-bab-aneb-kutloch-502/


Více také na:

https://www.kristofmagnusson.de/mannerhort/